birgün

15° AÇIK

Bakan Kirişçi: 'İndirim' zincir marketlere de geliyor

Zincir marketlerin de kâr marjını gözden geçireceğini söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bir zincir marketle anlaşılarak Tarım Kredi ürünlerinin bu markette satılacağını söyledi.

EKONOMİ 23.08.2022 12:22
Bakan Kirişçi: 'İndirim' zincir marketlere de geliyor Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, dün gerçekleşen Kabine'nin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Zincir marketlerin de kâr marjını gözden geçireceklerini veya promosyon ürünlere yöneleceklerini söyleyen Bakan Kirişçi, indirimli Tarım Kredi ürünlerinin bir zincir market üzerinden satılacağını söyledi.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nde 40 ürüne yapılan indirimlerle ilgili AA'ya konuşan Bakan Kirişci, şunları söyledi:

“Vatandaşın Tarım Kredi marketlerine olan ilgisine bakılırsa diğer zincir marketlerin cirosunu etkilemesi, ‘bunlar bizim müşterimiz’ demesi önemli. Öbür tarafta onların da bir aksiyon alabileceklerini düşünüyorum. Onlar da kâr marjını gözden geçirecekler, veya promosyon ürünlere yönelecekler. Marketteki bazı ürünlerle ilgili kâr marjları çok düşük. Ama vatandaş açısından bütçesinde önem arz eden kalemler üzerine odaklandık. Onun da olumlu sonuçlarını şu anda görüyoruz. Biz marketlere olan ilgiden dolayı görüyoruz. Fiyatlar belli ki vatandaşın ilgisini çekiyor.”

'TARIM KREDİ ÜRÜNLERİ ZİNCİR MARKETLERDE SATILACAK'

Tarım Kredi Kooperatifleri ile bir zincir market arasında platform oluşturulacağını ve Tarım Kredi ürünlerinin bu zincir marketin şubelerinde satılacağını söyleyen Bakan Kirişci, “Bu sayede Tarım Kredi ürünleri daha fazla tüketici grubuna hitap edecek. Görüşmeler olumlu ve çalışmada sona gelindi " dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol