birgün

20° AÇIK

Bakan Koca: 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını tamamladık

DSÖ'nün medya brifinginde konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Türkiye olarak yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını 45 gün gibi kısa bir süre içinde tamamladık" dedi. Koca, "Türkiye'nin yerli aşı üretim çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam etmektedir. Kısa zamanda kendi aşımızı üreteceğimize inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 01.04.2021 18:48
Bakan Koca: 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını tamamladık
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ile DSÖ'nün medya brifinginde açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs aşılamasına ilişkin konuşan Fahrettin Koca, "Türkiye olarak yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını 45 gün gibi kısa bir süre içinde tamamladık" ifadelerini kullandı.

"Türkiye olarak, aşı üreticisi ülkeler ile erişim sorunu yaşayan ülkeler arasında diplomatik köprüler kurarak kolaylaştırıcı rolü üstlendik" diyen Koca, şunları söyledi: "Türkiye'nin yerli aşı üretim çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam etmektedir. Kısa zamanda kendi aşımızı üreteceğimize inanıyoruz."

Koca, "Dünya Sağlık Örgütü ile sağlık çalışanlarına adanmış anıt görevi de görecek dijital bir platform kurma hazırlığındayız" diye konuştu.

Bakan Koca, "Önümüzdeki ağustos, eylül gibi, yaz dönemi ilk aşımızın biteceğine, başarıyla sonuçlanacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun