birgün

33° AÇIK

GÜNCEL 22.10.2020 17:51

Bakan Koca 7 şehre dikkat çekti: Ülke genelinde vaka artışı görülüyor

İzmir, Antep, Maraş, Eskişehir, Denizli, Adıyaman ve Aydın illerine dikkati çeken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ülke genelinde vaka artışı görülüyor" dedi.

Bakan Koca 7 şehre dikkat çekti: Ülke genelinde vaka artışı görülüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün video konferans yöntemiyle gerçekleştirdikleri toplantıyla, 7 ildeki salgınla mücadelede gelinen noktayı değerlendirdiklerini bildirdi.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Koca, İzmir, Antep, Maraş, Eskişehir, Denizli, Adıyaman ve Aydın illerine dikkati çekti ve ülke genelinde vaka artışı görüldüğünü ifade etti.

Fahrettin Koca, paylaşımında şunları söyledi: "İZMİR, GAZİANTEP, KAHRAMANMARAŞ, ESKİŞEHİR, DENİZLİ, ADIYAMAN, AYDIN toplantılarında salgınla mücadelede geldiğimiz noktayı değerlendirdik. İstanbul başta olmak üzere, bu 7 il ve ülke genelinde vaka artışı görülüyor. Maskenin önemi arttı. Kurallara uyalım."

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS SALGININDA SON DURUM

Türkiye'de 21 Ekim tarihli son verilere göre, koronavirüs nedeniyle 9 bin 513 kişi yaşamını yitirdi.

Virüs tespit edilenlerin toplam sayısı 353 bin 426 oldu.

İyileşen hasta sayısı 308 bin 446 olurken, ağır hasta sayısı 1504 olarak kayıtlara geçti.

bakan-koca-7-sehre-dikkat-cekti-ulke-genelinde-vaka-artisi-goruluyor-795993-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol