birgün

17° AÇIK

GÜNCEL 27.05.2021 11:30

Bakan Koca açıkladı: Aşılama programına bir grup daha dahil edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugünden itibaren tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli yurttaşların aşılamasının da başlayacağını duyurdu. Yerli koronavirüs aşısına ilişkin de açıklama yapan Koca, "Yerli aşımızla ilgili de son aşamaya gelmiş bulunuyoruz" dedi.

Bakan Koca açıkladı: Aşılama programına bir grup daha dahil edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama takviminde öncelikli bir grubun daha aşılanmaya başlayacağını duyurdu.

Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Aşı programımızda öncelikli bir grubu daha aşılamaya başlıyoruz. Bugünden itibaren tam bağımlı orta düzey ve ağır engelli vatandaşlarımızın aşılanması başlıyor. Bu güce güvenin" ifadesini kullandı.

Yerli aşıya ilişkin de açıklama yapan Koca, "Yerli aşımızla ilgili de son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Faz çalışmaları devam eden üç aşı adayımızdan biri Faz 3 aşamasına gelmiştir. En kısa sürede Faz 3 aşılamaları başlayacaktır. Kendi geliştirdiğimiz aşımızın kullanımının da yaklaştığı müjdesini vermek isterim" diye yazdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol