birgün

14° AÇIK

SAĞLIK 09.08.2021 20:07

Bakan Koca, aşılama oranı düşük olan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaşımına göre, Iğdır, Ağrı, Muş, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Urfa, Mardin, Batman ve Siirt'in aşılama oranı düşük. Koca ayrıca "Hakkâri, aşılanma oranıyla Covid-19’a karşı güçlü 13 il arasında" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, aşılama oranı düşük olan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılama oranı düşük olan illeri açıkladı.

Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Hakkâri, aşılanma oranıyla Covid-19’a karşı güçlü 13 il arasında" bilgisini verdi.

Aşılama oranının düşük olduğu illeri sıralayan Koca, "Iğdır, Ağrı, Muş, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt, Hakkâri’nin aşı kararını, aşılanma hızını örnek almalı" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, "Van’la Şırnak’tan %75’imiz aşılandık haberini bekliyoruz" dedi.

Koca, bir başka paylaşımında ise Türkiye'de aşılamanın normale döndüğünü belirtti.

Koca, şunları söyledi: "Saat 15.07’yi gösterirken günün 1 Milyonuncu Covid-19 aşısı yapıldı. Türkiye aşılamada normaline dönüyor. Aşı olma kararı da hızlandı."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol