birgün

4° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.11.2020 10:09

Bakan Koca'dan 3 il için koronavirüs uyarısı: Belirgin artış var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa, Kocaeli ve Antep'te belirgin bir artış olduğunu belirterek, "Bu illerimizde daha gayretli, daha titiz bir çalışma gerekiyor" dedi.

Bakan Koca'dan 3 il için koronavirüs uyarısı: Belirgin artış var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Bursa, Antep, Kocaeli, Tekirdağ, Malatya ve Ordu il sağlık müdürleriyle video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıya ilişkin paylaşımda bulundu.

Twitter hesabından paylaşım yapadn Koca, toplantıda salgın seyrini, hizmet kapasitesini, filyasyon ekiplerinin performansını ve ek tedbirleri ele aldıklarını belirtti.

"Bursa, Kocaeli ve Gaziantep'te belirgin artış var" diyen Koca, "Bu illerimizde daha gayretli, daha titiz bir çalışma gerekiyor. Desteğinizin önemi artmış durumda. Mücadelemize desteğinizle güç verin" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS SALGININDA SON DURUM

Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 12 bin 672 kişi yaşamını yitirdi, toplam hasta sayısı 460 bin 916'ya ulaştı.

Virüsten iyileşen toplam hasta sayısı ise 381 bin 569 oldu. Ağır hasta sayısı 4 bin 543 olarak kayıtlara geçti.

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre dün 7 bin 381 hasta tespit edildi, 161 kişi yaşamını yitirdi. Böylece, salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük hasta ve ölüm sayılarına ulaşıldı.

bakan-koca-dan-3-il-icin-koronavirus-uyarisi-belirgin-artis-var-809035-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız