birgün

30° AZ BULUTLU

Bakan Koca’dan Bursa’daki bombalı saldırıya ilişkin açıklama: 1 ağır yaralı var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa’da meydana gelen bombalı saldırıda yaralananların sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, bir ağır yaralının Bursa Şehir Hastanesi’nde tedavisinin sürdüğünü söyledi.

GÜNCEL 21.04.2022 09:51
Bakan Koca’dan Bursa’daki bombalı saldırıya ilişkin açıklama: 1 ağır yaralı var
Abone Ol google-news

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse yapılan bombalı saldırının ardından bir kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, patlamada biri ağır 13 kişinin yaralandığını belirterek sağlık durumlarına dair açıklama yaptı.

13 yaralıdan durumu ağır olan hastanın tedavisine Bursa Şehir Hastanesi’nde devam edildiğini belirten Bakan Koca, sosyal medya hesabından şunları paylaştı:

“Bursa’da dün yaşanan, Koruma İnfaz Memurlarını taşıyan serviste meydana gelen patlamada 1 kişi olay yerinde şehit olmuş, 1’i ağır olmak üzere 13 kişi yaralanmıştı. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz. 13 yaralıdan durumu ağır olan hastamızın tedavisi Bursa Şehir Hastanesi'nde devam ediyor. Hafif yaralı 11 hastamız iki hastanemizde tedavi altında. Bir kişi ise serviste, ayakta tedavi edilmiştir. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol