birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Bakan Koca'dan Covid-19 sorusuna yanıt: Yeni kısıtlamalar gelir mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 vakalarının artmasıyla birlikte gündeme gelen "Yeni bir sınırlama gündeminizde var mı" sorusuna, "Hayır kesinlikle gündemimizde yok." yanıtını verdi.

GÜNCEL 01.08.2022 10:40
Bakan Koca'dan Covid-19 sorusuna yanıt: Yeni kısıtlamalar gelir mi? Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Covid-19 vakalarının artmasıyla iligli değerlendirmelerde bulundu.

Sabah yazarı Yavuz Donat'a konuşan, "Son birkaç haftadır vakaların artışıyla birlikte, aşıya yoğun ilgi olduğunu, aşı yaptırmak isteyenlerin sayısının arttığını görüyoruz. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ısrarla öneriyoruz. Hatırlatma dozunu mutlaka yaptırsınlar. Hele de 65 yaş üstü ve ek bir hastalığı olanlar. Risk biraz daha fazla. Mümkünse kalabalık ortamlara girmesinler. Maske taksınlar. Mesafeye dikkat etsinler" dedi.

Koca, "Yeni bir sınırlama gündeminizde var mı" sorusuna ise "Hayır kesinlikle gündemimizde yok" diye yanıt verdi ve şu ifadeleri kullandı:

"Ama şunu bilelim... Covid pandemisi devam ediyor. Ve Covid ile bir dönem daha yaşayacağız. Aşı olmamız gerektiğini, risk grubundaki vatandaşlarımızın kişisel tedbirlerini mutlaka almalarının şart olduğunu bilmeliyiz. Yani... Covid ile birlikte hayatımızın devam edeceğini, tedbirler konusunda daha kararlı olmamız gerektiğini artık biliyoruz."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol