birgün

24° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 14.04.2021 23:40

Bakan Koca'dan Gökhan Özoğuz'un tepkisine yanıt: "Suçlamak manasına gelmez"

Müzisyen Gökhan Özoğuz tepki gösterdi. "Tavan yapan vakalardan ben neden sorumluyum ya?" diyerek tepki gösterdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Gökhan Bey kardeşim, sorumluluk suçlamak manasına gelmez" yanıtını verdi.

Bakan Koca'dan Gökhan Özoğuz'un tepkisine yanıt: "Suçlamak manasına gelmez"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Vakaların artmasından hepimiz sorumluyuz, 84 milyon” sözlerine müzisyen Gökhan Özoğuz tepki gösterdi. "Tavan yapan vakalardan ben neden sorumluyum ya?" diyen Özoğuz'a, Bakan Koca, "Gökhan Bey kardeşim, sorumluluk suçlamak manasına gelmez. Artan vaka sayısında suçumuz yok sorumluluğumuz var" yanıtını verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Vakaların artmasından hepimiz sorumluyuz, 84 milyon” sözlerine tepkiler sürüyor.

Sanatçı Gökhan Özoğuz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Tavan yapan vakalardan ben neden sorumluyum ya? 1 senedir kendimle konuşmaktan şizofren oldum, Kongreye falan da yok" diyerek tepki gösterdi.

Paylaşımında Fahrettin Koca'yı etiketleyen Özoğuz, "Sayın Fahrettin Koca aşıları etrafa saçmadan bir de bizi mi aşılasanız acaba, belki biter virüs. Boş boş kapanacağımıza onu mu denesek?" ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA'DAN YANIT

Bakan Fahrettin Koca, Gökhan Özoğuz'un paylaşımını alıntılayarak, "Gökhan Bey kardeşim, sorumluluk suçlamak manasına gelmez. Artan vaka sayısında suçumuz yok sorumluluğumuz var" ifadelerini kullandı.

Koca, "84 milyon beraber artırmadık vaka sayılarını ama birlikte mücadele etme sorumluluğumuz var. Destek olacağınızdan şüphem yok" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol