birgün

16° PARÇALI BULUTLU

Bakan Koca: Sağlık Bakanlığı'na geçiş için hekimlerden rekor talep var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sağlık Bakanlığı'na geçiş için hekimlerden rekor talep olduğunu iddia etti. Koca "Yılın 3. Dönemi İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası" için talep bildirim sayısının 7 bini geçtiğini duyurdu.

ÇALIŞMA YAŞAMI 16.09.2022 11:27
Bakan Koca: Sağlık Bakanlığı'na geçiş için hekimlerden rekor talep var
Abone Ol google-news

Alamadıkları hakları için iş bırakma eylemleri yapan hekimler için getirilen, Sağlık Bakanlığı’nın “Beyaz Reform” olarak duyurduğu yeni Ek Ödeme Yönetmeliği beklentiyi karşılamadı.

Birçok doktor yurt dışına gitmek isterken, birçoğu da özlük haklarını alamadıkları gerekçesiyle özel hastanelere yöneldi.

Doktorlar yaptığı açıklamalarla sürekli görmezden gelindiklerini belirtirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, kamuya geçiş için hekimlerden rekor talep olduğunu savundu.

Koca, sosyal medya hesabından şu ana kadar 7 binden fazla hekimin kamuya dönmek üzere başvuru yaptığını yazdı.

Twitter'dan açıklama yapan Koca, "Yılın 3. Dönemi İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası için talep bildirim sayısı bugün 7.000’İ GEÇTİ. Bu sayıya ilk kez ulaşılıyor. Önümüzdeki hafta açıktan atama ilanına çıkılacak. Hekimlerimizle tekrar buluşuyoruz. Gözümüz aydın" ifadelerine yer verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun