birgün

15° SİSLİ

GÜNCEL 17.09.2020 22:28

Bakan Koca: Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz

Bilim Kurulu'nun dünkü toplantısı sonrası yaptığı açıklamadan bir bölümü Twitter'dan paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz. Bu sistem tüm illerde uygulanıyor. Dünyada böyle bir uygulama söz konusu değil" dedi.

Bakan Koca: Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamalardan bir bölümü sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştı.

Bakan Koca açıklamasında, "Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz" dedi.

"Temaslıların taramasını 15 saat içinde yapıyoruz" diyen Koca, "İzole edilen taşıyıcıyı arıyor, semptom gelişmişse 112 Acille hastaneye getiriyoruz. Bu sistem tüm illerde uygulanıyor. Dünyada böyle bir uygulama söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca'nın paylaşımı şöyle:

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız