birgün

33° AÇIK

YEŞİL BİRGÜN 21.06.2021 18:00

Bakan Kurum: 4 bin 929 metreküp müsilaj temizledik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, müsilaj seferberliğinin on üçüncü gününde toplamda 4 bin 929 metreküp müsilajın toplanarak, düzenli depolama sahalarına gönderildiğini açıkladı.

Bakan Kurum: 4 bin 929 metreküp müsilaj temizledik

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Marmara Denizi'ni Koruma Eylem Planı çerçevesindeki müsilaj seferberliğinin on üçüncü gününde, toplamda 4 bin 980 denetim çalışması yaptıklarını açıkladı.

Kurum'un, sosyal medyadan mesajı şöyle:

"Marmara Denizi'ni Koruma Eylem Planı çerçevesinde çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Müsilaj seferberliğimizin on üçüncü gününde 383 metreküp ile toplamda 4 bin 929 metreküp müsilajı toplayarak düzenli depolama sahalarına gönderdik. 20 Haziran itibarıyla illerimizde; İstanbul 1.771 metreküp, Kocaeli 366 metreküp, Bursa 133 metreküp, Tekirdağ 153 metreküp, Balıkesir 526 metreküp, Çanakkale 428 metreküp, Yalova 1.552 metreküp müsilajı 293 bölgemizdeki çalışmalarımızla Marmara Denizi'mizden temizledik.

Denetim çalışmalarımızda, on üçüncü günümüzü toplamda 4 bin 980 denetimle tamamladık. Mevzuata aykırı davranan işletmelere kapatma dahil her türlü cezai işlemi uygulayacak, işletme ve gemilerin denizimizi kirletmelerine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Marmara hepimizin düsturuyla sahada her gün daha çok çalışarak denizimizi temizliyoruz. Tek kapalı denizimiz, ülkemizin göz bebeği Marmara Denizi'mizi eski maviliğine hep birlikte kavuşturacağız."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol