birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

Bakan Kurum'dan 'Atatürk Havalimanı' eleştirilerine: AKM'ye Atatürk ismi koyan biz değil miyiz?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "Şimdi Atatürk istismarı yapıyorlar. Gazi Mustafa Kemal'in adını ağzına almayanlar şimdi bize Atatürk istismarı yapıyorlar. AKM'ye Atatürk ismi koyan biz değil miyiz? " dedi.

GÜNCEL 18.05.2022 23:43
Bakan Kurum'dan 'Atatürk Havalimanı' eleştirilerine: AKM'ye Atatürk ismi koyan biz değil miyiz?
Abone Ol google-news


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Habertürk'te katıldığı canlı yayında Atatürk Havalimanı ile ilgili eleştirilere değindi.

"Dünyanın en güzel havalimanlarıdan birini yapıyorsunuz, 132 bin ağaç dikiyorsunuz. Muhalefet buna karşı çıkıyor," diyen Kurum, "Dün Gezi'de bir tane ağaç kesildi diye karşı çıkan CHP zihniyeti, buraya 132 bin ağaç dikiyoruz, buna da karşı çıkıyor," sözleriyle Gezi Direnişine de değinmeden geçmedi.

Kurum, "Eleştirmek en doğal hakkınız ama proje yapmazsanız hata da yapmazsınız. Biz kaldırımda türkü söyleyerek gezmiyoruz. Otobanın ortasında gidiyoruz, gürültüleri duyuyoruz, onlardan etkilenmeden gidiyoruz. İş yaparken hata da yapabilirsiniz," dedi.

Kurum, "Biz iş yapıyoruz, üretiyoruz, milletimize sözümüzü tutuyoruz, Marmaray, Osmangazi dedik bitirdik. 81 ile üniversite dedik bitirdik. Şimdi Atatürk istismarı yapıyorlar. Gazi Mustafa Kemal'in adını ağzına almayanlar şimdi bize Atatürk istismarı yapıyorlar. AKM'ye Atatürk ismi koyan biz değil miyiz? Paralara İnönü'nün resmini kim koydu?" diye yaptıklarını savundu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol