birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Bakan Nebati'den çalışan ücretlerine ilişkin açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, çalışanların ücretlerine ilişkin refah seviyesine katkı sağladıklarını iddia ederek "Çalışanlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

EKONOMİ 08.07.2022 10:14
Bakan Nebati'den çalışan ücretlerine ilişkin açıklama Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Twitter'dan çalışan ücretlerine ilişkin açıklamada bulundu.

Çalışanların her daim yanında olduklarını öne süren Nureddin Nebati sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan şu açıklamalarda bulundu:

"Asgari ücret artışı, memur ücret artışları, asgari ücret istisnası uygulaması ve ek gösterge düzenlemeleriyle çalışanlarımızın refah seviyesine önemli katkılar sağladık. Yeni düzenlemelerle de katkı sağlamaya devam ediyoruz. Çalışanlarımıza yapılan yemek ve yol yardımı ödemelerine ilişkin istisna tutarlarını artırdık. Yeni tutarlar 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmuştur. İşverenlerce, işyerinde veya müştemilatında yemek verilmeyen durumlarda çalışanların yemek kartlarına yüklenen bir günlük yemek bedeli için 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan 34 TL lik istisna tutarını 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere 51 TL'ye çıkardık. İşverenlerce servis hizmeti verilmeyen durumlarda çalışanların ulaşım kartlarına yüklenen bir günlük ulaşım bedeli için 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan 17 TL'lik istisna tutarını 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere 25,50 TL'ye çıkardık. Çalışanlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz"

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol