birgün

27° AÇIK

Bakan Özer'den LGS'de soru iptali açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sınavı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. LGS'de iptal edilen hiçbir soru olmadığını, 12. sınıf öğrencilerinin ise devamsızlıktan sınıfta bırakılmayacağını söyleyen Bakan Özer, "Öğretmen atamalarında İstanbul'a ağırlık verebiliriz" dedi.

EĞİTİM 07.06.2022 10:37
Bakan Özer'den LGS'de soru iptali açıklaması
Abone Ol google-news

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) ilişkin açıklamalarda bulundu. LGS sonuçlarının 30 Haziran'da açıklanacağını belirten Bakan Özer, LGS'de iptal edilen hiçbir soru olmadığını açıkladı.

Bakan Özer ayrıca, lise son sınıf öğrencilerinin devamsızlıktan sınıfta bırakılmayacağını söyledi.

ÖĞRETMEN ATAMALARI

3600 ek gösterge 60 bin öğretmenin yararlandığını belirten Bakan Özer, "411 bin civarında da emekli öğretmenimiz, yani yaklaşık 470 bin öğretmenimiz bu haktan yararlanacak." diye konuştu. Bakan Özer, öğretmen atamalarında ise İstanbul'a ağırlık verebileceklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Özer: "Öğretmen ataması takvimini, hazırlıklar bittiğinde Cumhurbaşkanımız açıklayacak. 2022-2023 eğitim-öğretim yılına bu atanacak öğretmenleri yetiştireceğiz" dedi.

Ayrıntılar gelecek...

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol