birgün

9° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 25.02.2020 15:11

Bakan Pakdemirli: 4 bin 275 işletmede olumsuzluk tespit edildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 4 bin 275 işletmede olumsuzluk tespit edildiğini bildirdi

Bakan Pakdemirli: 4 bin 275 işletmede olumsuzluk tespit edildi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, denetim yapılan 82 bin 623 işletmenin 4 bin 275 adedinde olumsuzluk tespit edildiğini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada 81 ilde yapılan denetimlerle gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerleri ile okul kantin ve yemekhanelerinin denetime tabi tutulduğunu söyledi.

Pakdemirli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"İkincisini tamamladığımız gıda denetim seferberliği kapsamında 5 kategoride ürün bazlı olarak denetimlerimizi yaptık. Bu bağlamda denetlediğimiz 82 bin 623 işletmenin 4 bin 275 adedinde olumsuzluk tespit edildi. Yine bu denetimlerde 695 numune alındı. Olumsuzluk tespit ettiğimiz işletmelere gereken cezai yaptırımları uyguladık."

Gıda ürünlerine yönelik daha önce yapılan ilk denetim de 25 Kasım 2019'da başlamış, 6 gün sürmüş ve 72 bin 783 işletme denetimden geçirilmişti.

DHA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız