birgün

15° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 27.03.2020 12:19

Bakan Selçuk’tan YKS müfredatı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, YKS sınavı müfredatına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamaya göre adaylar 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar

Bakan Selçuk’tan YKS müfredatı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) müfredatına ilişkin bir açıklama yaptı.

Selçuk, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı’nın koordineli bir şekilde önlem aldığını söyleyerek, 12. sınıf öğrencilerinin; 9., 10., 11.sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklarını bildirdi.

Selçuk’un açıklaması şu şekilde:

“YKS'ye hazırlanan öğrencilerimiz de rahat olsunlar. YÖK ve ÖSYM Başkanlığımız ile koordineli bir şekilde tüm önlemleri alıyoruz. Buna göre 12. sınıf öğrencilerimiz; 9., 10., 11.sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar.”

Öte yandan Selçuk’un açıklamalarına ek olarak MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı da ÖSYM Başkanlığı’na soru hazırlamada dikkate alması gereken müfredat kapsamını güncelleyen yazıyı gönderdi.

MEB'in güncellemesine göre 25-26 Temmuz'daki YKS'de 9, 10 ve 11. sınıf müfredatının yanı sıra 12. sınıfın birinci döneminden sorular sorulacak.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız