birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Bakan Soylu, Cumhuriyet gazetesini hedef aldı: "Zavallılar"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Erdoğan’ın ‘Bizim STK’ler’ dediği tarikatçı kuruluşlar Suriye’de para basıyor!" başlıklı haber nedeniyle Cumhuriyet gazetesini hedef aldı. Soylu, "Cumhuriyet gazetesi en iyi ve tek bildiği işi yapmış. Hayırsever STK'lara iftira atmış. Göçmenlerden iktidar postu çıkarmaya çalışan zavallılar" dedi.

GÜNCEL 23.07.2022 12:43
Bakan Soylu, Cumhuriyet gazetesini hedef aldı: "Zavallılar"
Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Erdoğan’ın ‘Bizim STK’ler’ dediği tarikatçı kuruluşlar Suriye’de para basıyor!" başlıklı haber nedeniyle Cumhuriyet gazetesini hedef aldı.

Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Briket evler, Suriye’ye geri dönüşü hızlandırıp, oturumu artırdıkça Cumhuriyet Gazetesi en iyi ve tek bildiği işi yapmış Hayırsever STK'lara iftira atmış" iddiasında bulundu.

Soylu, şöyle devam etti: "Geri dönüşler mi rahatsız etti? Meselelerin çözülmesi mi korkuttu? Göçmenlerden iktidar postu çıkarmaya çalışan zavallılar."

Cumhuriyet'in söz konusu haberinde, Erdoğan’ın Suriye’de yapılan briket evlere ilişkin “Bizim STK’lerle birlikte yapıyoruz” dediği kuruluşların birçoğunun, İsmailağa, Yahyalı, Halidiye, Nur ve Erenköy gibi cemaatlerle ilişkili olduğu belirtiliyordu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol