birgün

14° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 12.06.2021 09:31

‘Bakan Soylu vurgundan pay aldı’ iddiası

‘Bakan Soylu vurgundan pay aldı’ iddiası

Haber Merkezi

Organize suç örgütü elebaşısı Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Thodex vurgunundan haberi olduğunu iddia ederek, “Mahalle arasındaki kavgalarda bile 10 kişi tutuklanıyor. Adam 2 milyar dolarla kaçmış, göstermelik birkaç tutuklama yaptınız. Senin oğlunun, benim televizyonlara çıkardığım yeğenin vasıtasıyla, şahısla irtibat kurup paranın kaç lirasını aldınız, onu da anlatacağım” dedi.

Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun vurgundan haberi olduğunu iddia ederek, şu tweetleri paylaştı:

1- “…Thodex soyguncusu Özer’e bir günde İnterpol kararı çıkardık ancak Arnavut polisi elinden kaçırmış hikayesini millete yutturdun. Ama ben doğrusunu herkese anlatacağım.

2- …Adam 2 milyar dolarla kaçmış, göstermelik tutuklama yaptınız. Senin oğlunun, yeğenin vasıtasıyla, şahısla irtibat kurup paranın kaç lirasını aldınız, onu da anlatacağım”

3- …Sülüman, sana olan kızgınlığım senin hırsız olmandan dolayı değil. Zaten her yer hırsız dolu. Senin devletin namusunu lekelemenden dolayı.

4- Akraban Sadık Soylu özel yerlerde beklettiği nakit paralarını yatla Yunanistan’a kaçırmak için planlar yapıyor ya, ondan da haberim var. Gerçi hangi polise şikayet edeceğim?

Siyaset ve mafya arasındaki kirli ilişkilere dair tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek’ten ilginç bir çıkış geldi. Çiçek, “Ortalıkta siyasetçilerin araçlarına çantalar dolusu para konulduğu iddiaları var. Bunu görmezden gelebilir misiniz?” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol