birgün

14° PARÇALI BULUTLU

Bakan Varank: "Devletin fabrika kurduğu zamanlar geride kaldı"

Muhalefetin, AKP döneminde fabrika kurulmadığı ve sanayinin bittiği şeklindeki eleştirilerine yanıt veren Bakan Varank, "O devletin fabrika kurduğu zamanlar geride kaldı. Özel sektör bu işleri yapacak" dedi.

GÜNCEL 23.09.2022 17:47
Bakan Varank: "Devletin fabrika kurduğu zamanlar geride kaldı" Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, muhalefetin "AK Parti 20 yılda bir tane bile fabrika açmadı, AK Parti zamanında sanayi tamamen bitti" eleştirilerine, " O devletin fabrika kurduğu zamanlar geride kaldı. Devletin fabrika kurup bir kişinin çalıştığı yerde 3 kişi istihdam edip fabrikaları arpalıklara çevirdiği zamanlar geride kaldı. Özel sektör bu işleri yapacak" ifadeleriyle yanıt verdi.

Varank, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adıyaman Şubesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Muhalefetin "AK Parti 20 yılda bir tane bile fabrika açmadı, AK Parti zamanında sanayi tamamen bitti" eleştirilerine yanıt verdi

'BU İŞLERİ ÖZEL SEKTÖR YAPACAK'

"Bu işleri özel sektör yapacak" ifadelerini kullanan Varank, şunları söyledi:

"Ama onlar bunu söylerken neyi düşünerek söylüyorlar biliyor musunuz? Bunlar zannediyor ki hala dünyada fabrikaları devletler, hükümetler kuruyor. Zannediyorlar ki Sümerbank'ta basma fabrikaları çalışsa Türkiye bir yere gelebilir. Şu an da o Sümerbank'ın basma fabrikalarından 500 tanesi Türkiye'de faaliyette. Özel sektörümüz bunları dünyaya ihracat yapıyor. Biz özel sektörün önünü açarak onlara gerekli altyapıları, teşvikleri veriyoruz. Türkiye'yi en güzel şekilde kalkındıracağız. O devletin fabrika kurduğu zamanlar geride kaldı. Devletin fabrika kurup bir kişinin çalıştığı yerde 3 kişi istihdam edip fabrikaları arpalıklara çevirdiği zamanlar geride kaldı. Özel sektör bu işleri yapacak."

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol