birgün

4° AZ BULUTLU

SİYASET 11.12.2020 23:19

Bakan Varank, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: 'Faşist bir genel başkan'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak, "Faşist bir genel başkan" dedi. Varank'a CHP'li vekiller tepki gösterdi.

Bakan Varank, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: 'Faşist bir genel başkan'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu yönelik "faşist bir genel başkan" diyerek hedef aldı.

TBMM Genel Kurulu'nda bütçe görüşmeleri kırasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bakanlığının bütçesi üzerinde eleştiri ve soruları yanıtlarken "ideolojik nedenlerle sermaye düşmanlığı yapan siyasi grupların dünyanın her yerinde olduğunu ancak ırk, dil, din, kimliğine göre 'sermaye faşistliği' yapan siyasi anlayış sadece Türkiye'de bulunduğunu" öne sürdü.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na "faşist" suçlamasında bulunan Varank, "Ama bu normal, eğer ortada 'Bize oy veriyorsanız öğretmensiniz ama Cumhur İttifakı'na oy veriyorsanız öğretmen değilsiniz' diyen faşist bir genel başkan varsa bu tavır normal" ifadelerini kullandı.

Varank'ın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu kast ederek 'faşist' demesi üzerine Meclis'te tansiyon yükseldi.

CHP'li vekiller, Bakan Varank'a tepki gösterdi. CHP'li Engin Altay, "Biz hırsızların düşmanıyız, hırsızların. Hırsızların düşmanıyız biz, sermayenin değil. Senin sermayen 5'li çete" dedi.

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol