birgün

23° AZ BULUTLU

Bakan Varank, patronların sorunlarını 'dinledi': Ne istiyorsun? Sadede gel!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Antep’te sorunlarından bahseden bir patrona “Ne istiyorsun? Sadede gel” diye çıkıştı.

GÜNCEL 02.07.2021 12:02
Bakan Varank, patronların sorunlarını 'dinledi': Ne istiyorsun? Sadede gel!
Abone Ol google-news

İncelemelerde bulunmak için Antep’e giden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, burada kendisine sorunlarını anlatmak isteyen bir patronu ‘lafı dolandırması’ nedeniyle azarladı.

Olay anını ilişkin video, DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya tarafından Twitter’da paylaşıldı.

Paylaşılan görüntüye göre Varank, kendisine yaşanılan sorunlardan bahsetmek isteyen bir iş insanına, “Ne istiyorsun? Sadede gel” diye çıkışıyor.

Ertuğrul Kaya, bu görüntülerle ilgili olarak, “Lafa gelince tevazu, sahaya çıkınca ‘Ne istiyorsun sadede gel' öyle mi? Hiç kimse Gaziantep Sanayicisi'ne böyle hitap edemez. Sayın Varank, ‘Sadede gel' diye hitap ettiğiniz Gaziantepli sanayicimiz sizin yanlış ekonomi politikalarınıza rağmen yıllık 7 milyar dolar ihracat ile bu ülkenin ekonomisine katıyor” şeklinde tepki gösterdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol