birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

Bakan Varank’tan BirGün’e 50 bin TL’lik tazminat davası

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kuzeninin aldığı 208 milyon TL’lik ihaleyi haberleştiren gazetemiz BirGün’e tazminat davası açtı. Varank, BirGün ile BirGün Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın ve muhabirimiz İsmail Arı’dan 50 bin TL talep etti.

GÜNCEL 01.10.2022 13:31
Bakan Varank’tan BirGün’e 50 bin TL’lik tazminat davası
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı AKP’li Mustafa Varank gazetemiz BirGün’e binlerce liralık tazminat davası açtı.

Bakan Varank, BirGün’ün 4 Eylül tarihinde “Varank’ın kuzeni köşeyi döndü” başlıklı haberi nedeniyle tazminat davası açtı. Varank, gazetemiz BirGün ile BirGün Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın ve muhabirimiz İsmail Arı’dan 50 bin TL manevi tazminat talep etti. Mustafa Varank’ın avukatının da aynı zamanda AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel olduğu görüldü.

Bakan Varank’ın dava açtığı haberde ise Varank’ın kuzeni Sedat Varank’ın Emlak Konut’tan aldığı 208 milyon TL değerindeki ihale anlatılıyordu. Haber, Emlak Konut’un Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya dayanıyordu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol