Sınırlarda yeteri kadar alınmayan güvenlik önlemleri nedeniyle yasa dışı göç her geçen gün artarken, İçişleri Bakanı Yerlikaya, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine karşı büyük mücadele verdiklerini savundu. Yerlikaya, "Pirincin içerisinden taş ayıklar gibi ayıklayacağız. Tek tek nefeslerini keseceğiz" dedi.

Kaynak: AA
Bakan Yerlikaya: Göçmen kaçakçılığı organizatörlerini pirincin içerisinden taş ayıklar gibi ayıklayacağız
Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Bu göçmen kaçakçılığı organizatörlerinin de şimdi gezdiklerini sansınlar, pirincin içerisinden taş ayıklar gibi ayıklayacağız. Tek tek nefeslerini keseceğiz" dedi.

Yerlikaya, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere gittiği Ağrı'da "Şehir Buluşmaları Ağrı" isimli programda konuştu.

Burada yaptığı konuşmada, yasa dışı göç ve uyuşturucu ticareti sorunlarına değinen Yerlikaya, uyuşturucu tacirleri, yasa dışı göçmenler ve göçmen kaçakçılığı organizatörlerine karşı "büyük mücadele" verdiklerini iddia etti.

Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Uyuşturucu tacirlerine de göz açtırmayacağız. Sokak sokak peşlerindeyiz. Vatandaşlarımızı zehirlemeye çalışanlara hayatı dar edeceğiz. Şehirde kim, 'ben eşkıyayım' deme cüretini gösteriyorsa, beklesinler onların da tepesine bineceğiz." 

Bir büyük mücadelemiz de düzensiz göçmenler ve göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle elbette. Yaptığımız operasyonlarla, teknik takiplerimizle bu göçmen kaçakçılığı organizatörlerinin de şimdi gezdiklerini sansınlar, pirincin içerisinden taş ayıklar gibi ayıklayacağız. Tek tek nefeslerini keseceğiz.

Huzur ve güven için yaptığımız bu mücadelemizin güzel neticelerini Ağrı'mızda da hep birlikte görüyoruz. Kardeşliğimiz de birlik ve beraberliğimiz de her gün daha da güçleniyor. Vatan aşkımız bu tabloyla taçlanıyor. Hep birlikte el ele, gönül gönüle çalışacak, hem Ağrı'mızı, hem ülkemizi Türkiye yüzyılı hedeflerine taşıyacağız. Evet, hep birlikte Ağrı'mızın gençleriyle, kadınlarıyla, erkekleriyle, bu şehrin gönülleri Ağrı Dağı gibi yüce güzel insanlarıyla Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşacağız."