birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 22.01.2021 14:09

Bakanların taziye üstüne taziye yayınladığı Bahadıroğlu'nun Gülen cemaatini övdüğü paylaşımlar

Bakanların taziye üstüne taziye yayınladığı Bahadıroğlu'nun Gülen cemaatini övdüğü paylaşımlar

İslamcı tarihçi ve yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun ölümünün ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya dek birçok AKP ve Hükümet temsilcisi birbiri ardına taziye mesajları yayımladı.

Bakanların neredeyse taziye için sıraya girdiği Yavuz Bahadıroğlu, Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlığının yanında FETÖ övgüleriyle de meşhur. lehindeki mesajlarıyla da hatırlanıyor.

Bahadıroğlu, 17-25 Aralık döneminde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında "Lütfen cemaate dil uzatmayın. Ben bir siyasi tavrı konuşuyorum" demiş, başka bir paylaşımında "Ayakkabı kutusuna para konabiliyor, ama kültür, vicdan, ahlak, sevap konamıyor. Şimdi cuma vakti dostlar, Allah kabul etsin" ifadelerini kullanmıştı.

Bahadıroğlu, AKP ile FETÖ arasında kavgaya ilişkin tavrını da "Devletle hizmet arasında kalmam. Çünkü ikisi de benim. Sadece kavga üslubunu onaylamıyorum. Buna da 'yalakalık' diyen desin umrumda değil" diyerek açıklamıştı.

bakanlarin-taziye-ustune-taziye-yayinladigi-bahadiroglu-nun-gulen-cemaatini-ovdugu-paylasimlar-832497-1.bakanlarin-taziye-ustune-taziye-yayinladigi-bahadiroglu-nun-gulen-cemaatini-ovdugu-paylasimlar-832498-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol