birgün

12° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 04.07.2021 17:52

Bakanlığa devredilen Galata Kulesi'nde giriş ücretlerine fahiş zam: 100 TL'ye yükseltildi

İBB'den Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlanan Galata Kulesi'ne giriş fiyatı 30 TL'den 100 TL'ye çıktı.

Bakanlığa devredilen Galata Kulesi'nde giriş ücretlerine fahiş zam: 100 TL'ye yükseltildi

İstanbul'un tarihi sembollerinden Galata Kulesi'nin işletmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) alınıp Kültür ve Turizm Bakanlığı'na geçince giriş ücretlerinde zam yapıldı.

Tarihi Galata Kulesi uzun zamandır İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı olan BELTUR tarafından işletiliyordu. Ancak tarihi kule, 2020 yılından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlandı.

Cumhuriyet'in aktardığı habere göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı 1 Temmuz 2021'den itibaren Galata Kulesi Müzesi giriş ücretlerini güncelledi. Galata Kulesi giriş ücretine temmuz ayı itibarıyla zam yapıldı. Buna göre, Galata Kulesi giriş ücretleri 1 Temmuz'dan itibaren 100 liraya yükseltildi.

Galata Kulesi ziyaret saatleri, yaz ve kış dönemine göre değişiyor. 1 Nisan - 1 Kasım arası Galata Kulesi giriş saatleri 08.30'da başlıyor. Gece 24.00'e kadar ziyaret edilebiliyor.

Galata Kulesi her gün ziyarete açık.

bakanliga-devredilen-galata-kulesi-nde-giris-ucretlerine-fahis-zam-100-tl-ye-yukseltildi-895148-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol