birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 21.04.2021 14:02

Bakanlığa ürün sattığı ortaya çıkmıştı: Görevden alınan Pekcan'dan ilk açıklama

Ticaret Bakanlığı görevinden alınan Ruhsar Pekcan, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, yeni bakanlara başarılar diledi.

Bakanlığa ürün sattığı ortaya çıkmıştı: Görevden alınan Pekcan'dan ilk açıklama

Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, görevden alınmasının ardından ilk kez konuştu. Pekcan, "Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Kabinesinde teveccüh gösterip Ticaret Bakanlığına layık gördüğü için çok teşekkür ederim" dedi ve yeni bakanlara başarılar diledi.

Pekcan'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Öncelikle Cumhurbaşkanımıza, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Kabinesinde teveccüh gösterip Ticaret Bakanlığına layık gördüğü için çok teşekkür ederim. Ayrıca, görev sürem boyunca desteklerini esirgemeyen Bakanlarımıza ve mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım. Mehmet Muş Bey’e, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na atanan Derya Yanık Hanım’a ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na atanan Vedat Bilgin Bey’e yeni görevlerinde başarılar diliyorum."

Ticaret Bakanlığı’nın, Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'a ait Nanoksia Biyoteknoloji firmasından 9 milyon liralık dezenfektan aldığı ortaya çıkmış Bakanlık, Nanoksia Biyoteknoloji şirketinden 507 bin 880 liralık ürün alındığını doğrulamıştı. Bakanlık, "Piyasa fiyatlarından oldukça aşağıda, usulüne uygun bir biçimde gerçekleştirildi" iddiasında bulunmuştu.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Ticaret Bakanı Pekcan görevden alınmış yerine AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Muş atanmıştı.

BAKANLIK SÜRPRİZ OLMAMIŞ

Öte yandan Ticaret Bakanlığı’na atanan Mehmet Muş, bakanlığa getirilmesinin sürpriz olmadığını belirterek, “Bilgim vardı, Cumhurbaşkanımız benimle paylaştı” dedi.

Görevden alınan Ruhsar Pekcan’ın yerine dün gece Ticaret Bakanı olarak atanan Mehmet Muş, TBMM’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Parlamento muhabirlerinin, “Bakanlığa getirilmeniz sürpriz oldu mu?” sorusu üzerine bakan Muş, “Bilgim vardı, Cumhurbaşkanımız benimle paylaştı” yanıtını verdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol