birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 15.06.2021 17:56

Bakanlığın yalısına milyonluk mobilya

Dışişleri Bakanlığı’nın kullandığı Müşir Fuat Paşa Yalısı'nın mobilyaları için açılan ihaleyi 2 milyon 895 bin TL teklif veren Erdem Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kazandı.

Bakanlığın yalısına milyonluk mobilya

İSMAİL ARI

Dışişleri Bakanlığı’nın kullandığı İstanbul’daki Müşir Fuat Paşa Yalısı için milyonlarca liralık mobilya satın aldığı açığa çıktı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Dışişleri Bakanlığı 22 Mart tarihinde “ “TC Dışişleri Bakanlığı Müşir Fuat Paşa Yalısı Tefriş İşine ait mal” adı altında bir ihale düzenledi. İhale kapsamında, makam odalarına, makam dinlenme odalarına, özel kalem odasına, toplantı ve basın toplantısı salonu gibi birçok alan için tam 111 parça mobilya alınacağı belirtildi.

İhaleyi, tam 2 milyon 895 bin TL teklif veren Erdem Büro Mobilyaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin kazandığı açıklanarak 3 Haziran’da sözleşme imzalandığı duyuruldu.

2013 YILINDA DA YANDI

2013 yılında, Sarıyer İstinye’de bulunan tarihi Müşir Fuat Paşa Yalısı’nın çatı kısmında yangın çıkmıştı. Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilciliği ile Karadeniz Ekonomik İşbirliği’nin ortak kullandığı yalıdaki yangının ardından tarihi bina büyük oranda zarar görmüştü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol