birgün

30° AÇIK

GÜNCEL 25.04.2021 17:57

Bakanlığına fahiş fiyatla ürün satan eski Bakan Pekcan’ın bayisi, başdanışmanı çıktı

Kendi bakanlığına ürün sattığının ortaya çıkması ardından görevden alınan Ruhsar Pekcan’ın şirketinin bayiliğini, bakanlıktaki başdanışmanının yaptığı ortaya çıktı.

Bakanlığına fahiş fiyatla ürün satan eski Bakan Pekcan’ın bayisi, başdanışmanı çıktı

Kendi bakanlığına, hem de fahiş fiyatla ürün sattığının ortaya çıkması ardından görevden alınan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın şirketinin bayisinin, Pekcan’ın danışmanı olduğu ortaya çıktı.

Skandal satışı ortaya çıkaran Odatv’den Can Özçelik, konu hakkındaki haberlerini sürdürüyor.

Özçelik, şimdi de Pekcan’ın bayisinin, Bakanlık danışmanı olduğunu ortaya çıkardı.

Özçelik’in haberine göre, Ruhsar Pekcan’ın eşi Hasan Pekcan’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Nanoksia firmasının ürettiği dezenfektanların bayiliğini, bakanın başdanışmanı Cihat Alagöz'ün şirketi ALZ Grup yapıyor.

bakanligina-fahis-fiyatla-urun-satan-eski-bakan-pekcan-in-bayisi-basdanismani-cikti-868720-1.

ALZ Grubun internet sitesinde “Yetkili satış temsilciliğine sahip markalar” arasında Ruhsar Pekcan’ın eşinin sahip olduğu Nanoksia firması yer alıyor.

Haberde, 2018 yılında Zonguldak Pusula gazetesinde “Ticaret Bakanı’na Zonguldaklı Başdanışman” başlıklı haberde Alagöz’ün danışman olduğu bilgisi verildiği, 2020 yılında “gündem67.com” isimli yerel internet sitesinin haberinde de Alagöz’ün 2018 yılından bu yana Bakan Pekcan’ın başdanışmanlığını yaptığının yazıldığı belirtildi.

Alagöz’ü ziyarete giden bir kişinin “Ticaret Bakanı Başdanışmanı Cihat Alagöz’ü makamında ziyaret ettik” paylaşımı yaptığı da kaydedilirken Alagöz’ün Pekcan ile birlikte yaptığı paylaşımları Twitter hesabından sildiğini aktardı.

Alagöz'ün, 23 Nisan'a kadar açık olan Twitter hesabını haberin ardından korumaya aldığı görüldü.

bakanligina-fahis-fiyatla-urun-satan-eski-bakan-pekcan-in-bayisi-basdanismani-cikti-868721-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol