birgün

29° AÇIK

GÜNCEL 11.07.2020 08:51

Bakanlıkta yanlış yanıt soruşturması

Bakanlıkta yanlış yanıt soruşturması

Hüseyin Şimşek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç tarafından Nadira Kadirova hakkında 2019’da verilen soru önergesine yanlış yanıt verdi. Daha sonra Kılıç’a ‘ek yanıt’ gönderen Soylu, çok sayıda soru önergesi ile karşı karşıya kaldıklarını, ilk yanıtın hatalı olduğunu ve hataya neden olanlar hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

Soylu tarafından önerge yanıtlanmadan önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, mart ayında Kadirova soruşturmasını ‘takipsizlikle’ sonuçlandırdı. Bu karar, mayısta kesinlik kazandı.

Öte yandan İçişleri Bakanı Soylu, ek yanıtında kendisine yöneltilen soruların sayısına da dikkat çekerek “Sadece bir milletvekili tarafından yasama döneminin başlangıcından bugüne kadar Bakanlığıma 770 soru önergesi verildiği, toplamda ise 3 bin 80 adet soru önergesinin tarafıma tevcih edildiği ve bin 746’sına cevap verildiğini arz ederim” ifadelerini kullandı.


Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız