birgün

8° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 08.10.2018 09:33

Bakmamak, görmemek, duymamak!

Bakmamak, görmemek, duymamak!

Mask-Kara Tiyatrosu, ‘Ev Yapımı?’ adlı oyunla yeni sezonu açtı. Mask-Kara Tiyatrosu tarafından sahnelenen, Şenay Tanrıvermiş’in yazdığı, Hülya Karakaş’ın yönettiği, usta oyunculardan Ebru Üstüntaş, Makbule Meyzinoğlu, Hülya Karakaş, Ayşenur Nuhoğlu ve Mert İşcan’nın rol aldığı ‘Ev Yapımı?’ perdelerini Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde açıyor.

‘Ev Yapımı?’ oyunu, üç rezidans kadınının, acılı anneler ve kadın cinayetleri için yaşadıkları isyanı protesto etmeye karar vermeleri ve bu amaçlarını gerçekleştirmek için ev tarzı bir eylem yapmak üzere toplanmalarını konu alıyor. Kadınların bakmamak, görmemek ve duymamak üzere inşa ettikleri yaşamlarında bir yaşam belirtisi yaratmak için çırpınışları hem güldürüyor hem de ağlatıyor.

Galası bugün saat 20.30’da Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde yapılacak olan ‘Ev Yapımı?’, 14 Ekim’de Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi’nde 20 Ekim’de ise Şükran Güngör ve Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde izlenebilecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız