birgün

9° AÇIK

Balbay Cumhuriyet için attığı Tweet'i bu sözlerle savundu: Kalleşliktir

GÜNCEL 01.11.2016 15:31
Balbay Cumhuriyet için attığı Tweet'i bu sözlerle savundu: Kalleşliktir
Abone Ol google-news

Cumhuriyet’e başlatılan operasyonun ardından Balbay’ın geçtiğimiz Şubat ayında attığı tweet çokça konuşulmuş, bu sözlerin operasyonun gerekçelerinden biri olduğu iddia edilmişti.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, geçtiğimiz şubat ayında attığı Tweet'te “Cumhuriyet’te FETÖ’cülükten Kürtçülüğe kadar her şey serbest, CHP milletvekili olarak yazı yazmak yasak” ifadelerini kullanmıştı.

RS FM’den Yavuz Oğhan’a konuşan Balbay, tweetini operasyona gerekçe gösterenlere “Bu kalleşliktir, pusudur” sözleriyle seslendi.

Balbay tartışma yaratan tweete ilişkin şunları kaydetti;

“Bu operasyonu yapanlar bilmeli ki gazete bu badireyi de atlatacaktır. Bu gazetenin kimliği bu tür saldırılara teslim olacak bir kimlik değildir. Operasyonu şiddetle kınıyorum. Gazete içinde farklı fikirler olabilir ama iş saldırıya şiddete, insan haklarına, basının susturulmasına geldi mi geçmişte bu gazetede bulunanlar ya da şu anki mensupları, buna karşı dururlar. Ben de bu çizgideyim, bu gazete için ölürüm. Cumhuriyet gazetesine saldırı hepimize saldırıdır. Benim içim yandı, ‘Geçmişte Cumhuriyet’te yazarlık yapmış biri böyle bir laf etti biz buradan yürüyelim’ demek kalleşliktir, pusudur. Bizi birbirimize kırdırmak gibi. Zaten birbirimize karşı duruşumuz, birbirimizi etkisiz hale getirme çabamız yeter, bu aşamadan sonra ortak bir mücadele vermek, hedefi unutmamak gerekiyor.”

Fikir ayrılıklarının bir kenara bırakılmasını ve ülke için güçlerin birleştirilmesi gerektiğini savunan Balbay, basın özgürlüğü için mücadele çağrısı yapıp gazete içindeki tartışmaların bugün bir değeri olmadığını söyledi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun