birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 16.04.2021 19:02

Balıkesir'de huzurevinde kalan ve aşı olan 30 kişi koronavirüse yakalandı

Balıkesir'de huzurevlerinde kalan ve daha önce aşı olan yaklaşık 30 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Balıkesir'de huzurevinde kalan ve aşı olan 30 kişi koronavirüse yakalandı

Balıkesir Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, kentte hem kamuya ait, hem de özel huzurevlerinde kalan yaşlılara yönelik koronavirüs tarama testi yaptı.

Haberci gazetesinden Mahmut Acaröz'ün haberine göre, yapılan testlerde daha önce koronavirüs aşısı olan yaşlılardan yaklaşık 30’unun sonucu pozitif çıktı. Durumlarının iyi olduğu öğrenilen yaşlılar tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Çakar, “İl genelinde huzurevlerinde kalan yaşlılarımıza yönelik genel tarama testleri yaptık. Testleri pozitif çıkan yaşlılarımızı tedbir amaçlı hastanelere kaldırdık. Bir kısmı tedavi olup geri döndü, sayılar değişiyor” dedi.

Çakar, geçen hafta yaşlıların çarşı izinlerinin de iptal edildiğini bildirdi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol