birgün

12° AÇIK

GÜNCEL 21.11.2020 07:30

Ballı reçete

Acı reçete halka ballı reçete kendilerine. Erdoğan ‘Gerekirse bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğini biliyoruz” dese de lüks, şatafat ve bol keseden harcamalar devam ediyor.

Ballı reçete

MİLYARLIK İHALE KOLİN’E

Sağlık Bakanlığı 950 yataklı Aydın Şehir Hastanesi’nin yapımı için pazarlık usulüyle ihale düzenledi. İhaleyi Kolin İnşaat ile Zey Yapı Ortaklığı açık ihale yerine pazarlıkla aldı. Samsun Şehir Hastanesi ihalesi de 1 milyar 69 milyon TL ile Gürbağ Şirketi’nin.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

83 MİLYAR TL AKTARMIŞLAR

Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında partisinin çalışmalarını anlatan AKP’li Aydemir, “Cenab-ı Hak da inayetiyle bize yöneliyor” dedi. Bakan Karaismailoğlu ise KÖİ yatırımları için tutarın 83,7 milyar TL aktarıldığını söyledi.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

AYLIK KİRASI 263 BİN TL

Et ve Süt Kurumu’nun Ankara’daki Genel Müdürlük binasının aylık kirasının 293 bin TL olduğu öğrenildi. KİT Komisyonu’nda kirayı eleştiren CHP’li Tuncer, “Kurumun yıllık kirası 4 milyon TL’ye yaklaşıyor. Bu para kimlere ödeniyor?” diye sordu.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

MAKAMDA FUTBOL KEYFİ

Bakan, müsteşar ve danışman odalarındaki televizyonlara “süper lig”, “film” ve “şampiyonlar” paketleri satın alındı. Bakanlık, bu paketlerin görev alanları ile ilgili olduğu ve televizyonların bulunduğu odalarda misafir ağırlandığını savundu.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız