birgün

17° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 21.11.2020 07:30

Ballı reçete

Acı reçete halka ballı reçete kendilerine. Erdoğan ‘Gerekirse bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğini biliyoruz” dese de lüks, şatafat ve bol keseden harcamalar devam ediyor.

Ballı reçete

MİLYARLIK İHALE KOLİN’E

Sağlık Bakanlığı 950 yataklı Aydın Şehir Hastanesi’nin yapımı için pazarlık usulüyle ihale düzenledi. İhaleyi Kolin İnşaat ile Zey Yapı Ortaklığı açık ihale yerine pazarlıkla aldı. Samsun Şehir Hastanesi ihalesi de 1 milyar 69 milyon TL ile Gürbağ Şirketi’nin.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

83 MİLYAR TL AKTARMIŞLAR

Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında partisinin çalışmalarını anlatan AKP’li Aydemir, “Cenab-ı Hak da inayetiyle bize yöneliyor” dedi. Bakan Karaismailoğlu ise KÖİ yatırımları için tutarın 83,7 milyar TL aktarıldığını söyledi.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

AYLIK KİRASI 263 BİN TL

Et ve Süt Kurumu’nun Ankara’daki Genel Müdürlük binasının aylık kirasının 293 bin TL olduğu öğrenildi. KİT Komisyonu’nda kirayı eleştiren CHP’li Tuncer, “Kurumun yıllık kirası 4 milyon TL’ye yaklaşıyor. Bu para kimlere ödeniyor?” diye sordu.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

MAKAMDA FUTBOL KEYFİ

Bakan, müsteşar ve danışman odalarındaki televizyonlara “süper lig”, “film” ve “şampiyonlar” paketleri satın alındı. Bakanlık, bu paketlerin görev alanları ile ilgili olduğu ve televizyonların bulunduğu odalarda misafir ağırlandığını savundu.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol