Banka bilgilerinin çalındığı haberlerine ilişkin bakanlıktan açıklama

12.12.2019 22:46 EKONOMİ
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye bankalarına ait 460 binden fazla kart bilgisinin çalındığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada incelemelerin sürdüğü bildirildi

Türkiye bankalarına ait 460 binden fazla kart bilgisinin çalındığı iddiaları ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bankalarla iletişime geçildiği ve incelemelerin sürdüğü belirtildi.

'463 bin kredi kartı ve banka kartı sahibinin verileri tehlikede' '463 bin kredi kartı ve banka kartı sahibinin verileri tehlikede'

Açıklamayı yapan Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, banka kodu (Bank Identification Code) denilen ilk 6 haneli kod ile kişi isimlerinin yer aldığının görüldüğünü, kart bilgilerinin tamamının sızdırılmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Bankalarla iletişime geçildiğini ifade eden Sayan, "Arkadaşlarımız titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. Bütün alışveriş sitelerinde kullanıcıların güvenlik önlemi almasını önemsiyoruz. Alışverişlerde sanal kart kullanımını ve bunun limitini kendinizin belirlemesini şiddetle tavsiye ediyoruz." diye konuştu.

cukurda-defineci-avi-540867-1.