birgün

26° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 15.07.2020 12:59

Banksy'den Londra metrosunda koronavirüs çizimleri

Sokak sanatçısı Banksy, maske takmanın kapalı alanlarda zorunlu hale geldiği İngiltere'deki metroya koronavirüs temalı çizimler yaptı.

Banksy'den Londra metrosunda koronavirüs çizimleri

Dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy, Londra metrosunda sefer halindeki bir metro vagonuna koronavirüs temalı resimler yaptı.

Banksy, sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabından yaptığı paylaşımda görüntüleri paylaştı. Görüntülerdeki koruyucu kıyafetler ve sprey boyayla metroya binerek vagona resim yapan kişinin, şimdiye kadar görüntüsü bilinmeyen Banksy olduğu sanılıyor.

Sanatçının "If you don't mask-don't get" (maske takmazsan, sahip olamazsın" ismiyle paylaştığı videoda maskeli fare ve sıçanlar yer alıyor.

Londra'nın sık kullanılan metro ağlarından biri olan Circle Hattı'ndaki bir duvar resminde ise bir kemirgen hapşırırken resmediliyor, bir diğerinde antibakteriyel jel sürerken

. . If you don’t mask - you don’t get.

Banksy (@banksy)'in paylaştığı bir gönderi ()

Londra'nın sık kullanılan metro ağlarından biri olan Circle Hattı'ndaki bir duvar resminde ise bir kemirgen hapşırırken resmediliyor, bir diğerinde antibakteriyel jel sürerken.

BANKSY KİMDİR?

10 yıldır başta İngiltere olmak üzere farklı ülkelerde yaptığı çarpıcı duvar resimleriyle ünlenen sanatçı.

Gerçek kimliği bilinmiyor, Banksy eserlerinde kullandığı imzası.

Gerilla artist olarak anılan sanatçı, çalışmalarında savaş karşıtı, çevreci, hayvan haklarını savunan ve tüketim çılgılığını eleştiren mesajlar veriyor.

Banksy istediğinin iyi resimler yapmak olduğunu ve kimliğini açıklamayacağını ifade ediyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız