birgün

23° AZ BULUTLU

GÜNCEL 29.05.2020 16:58

Banu Özdemir için tahliye kararı

İzmir'de cami hoparlörlerinden Çav Bella çalınma anlarını paylaştığı için tutuklanan Banu Özdemir, tahliye edildi

Banu Özdemir için tahliye kararı

AYCAN KARADAĞ

İzmir 50. Asliye Ceza Mahkemesi, Banu Özdemir'in tahliyesine karar verdi.

Davada Özdemir için tutuksuz yargılanma kararı çıktı. Özdemir gün içinde Aliağa Şakran Cezaevi'nden tahliye edilecek.

Yaşanan gelişmenin ardından Özdemir’in avukatı Süleyman Karadağ, BirGün’e yaptığı açıklamada, “Beklediğimiz bir karardı. Adalet yerini buldu demek isterdim ama adalet maalesef ki yerini bulmadı. Müvekkilim hiçbir suç işlemediği halde, bir hafta tecritte kaldı. Ailesiyle görüşemedi, hiçbir hakkını kullanamadı. Pandemi döneminde yaşadığı sorun ortada. Müvekkilim için adalet yerini buldu demek doğru değil. Sadece aramızda olacağı için, özgürlüğe kavuştuğu için seviniyoruz. Bundan sonraki süreçte müvekkilim tutuksuz yargılanacak. Birkaç saat içinde Şakran Cezaevi’ne gidip Banu Hanım’ı alacağız” diye konuştu.

Banu Özdemir, İzmir'de cami hoparlörlerinden çalınan Çav Bella şarkısının videosunu paylaştığı için tutuklanmıştı. Özdemir, CHP üyesi ve eski İzmir İl Başkan Yardımcısı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız