birgün

14° AÇIK

YAŞAM 23.10.2020 16:45

Baraj suları çekildi, 21 yıldır su altında olan köprüler ortaya çıktı

Kocaeli’de 1999 yılında yapılan Yuvacık Barajı'ndaki seviyenin yüzde 29’a kadar düşmesi sonrasında 21 yıldır su altında bulunan köprüler gün yüzüne çıktı.

Baraj suları çekildi, 21 yıldır su altında olan köprüler ortaya çıktı

Kocaeli’ye sonbahar mevsiminde beklenen yağışların henüz düşmemesi barajlardaki doluluk oranını etkiledi.

İHA’da yer alan habere göre, kentin Başiskele ilçesinde bulunan 51 milyon metreküp kapasiteli Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yüzde 29’a kadar düştü.

baraj-sulari-cekildi-21-yildir-su-altinda-olan-kopruler-ortaya-cikti-796419-1.

YUVACIK BARAJI'NDA 14 MİLYON 620 BİN METREKÜP SU KALDI

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresinin resmi internet sitesindeki verilere göreKocaeli'nin içme suyunun büyük kısmının karşılandığı Yuvacık Barajı'nda 14 milyon 620 bin metreküp su kaldı. Su seviyesinin düşmesi sonucunda, birçok bölgede baraj gölünün havzası da ortaya çıktı.

1999 yılında hizmete sunulan Yuvacık Barajı'nın yapımından önce bölgede bulunan köylere ulaşımın sağlandığı köprüler de gün yüzüne çıktı. Yaklaşık 21 yıldır suyun altında bulunan ve 21 yıl önceki şekliyle duran köprüler havadan görüntülendi.

baraj-sulari-cekildi-21-yildir-su-altinda-olan-kopruler-ortaya-cikti-796420-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız