birgün

23° AÇIK

GÜNCEL 02.06.2017 12:42

Barbaros Şansal’ı darp edenlere 5’er yıl hapis istemi

Barbaros Şansal’ı darp edenlere 5’er yıl hapis istemi

Modacı Barbaros Şansal’ı Atatürk Havalimanı’nda darp eden 12 şüpheli için 5 yıl 4’er aya kadar hapis cezası istendi.

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında gözaltı kararı verilen modacı Barbaros Şansal, KKTC’den Türkiye’ye getirildiği Atatürk Havalimanı’nda darp edilmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

Hürriyet’in haberine göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Barbaros Şansal’ı darp eden 12 şüphelinin “Basit Yaralama”, “Hakaret” ve “Tehdit” suçlarından 1’er yıldan, 5 yıl 4’er aya kadar ayrı ayrı hapislerini talep etti.

Darp olayını anlatan Şansal, darptan kaçarken “Araca bindikten sonra aracın sağ tarafından ben uçaktan inerken kalabalığın önünde bulunan ancak tam ineceğim esnada kalabalığın önünden çekilerek benim darp edilmeme olanak sağlayan havaalanında görevli polis memuru araca bindi. Araca bindikten sonra bana ‘Gördün mü boğulmak nasıl oluyormuş’ dedi.” şeklinde anlattı.

Tavrına devam eden polis memuru, Şansal’ın anlattığına göre “aynı şahıs ayakkabım arbe

de esnasında kaybolması dolayısıyla bana ‘Şimdi sana nalbant mı almamız gerekir?’ ” dediği belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol