birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 15.09.2021 11:26

Barış Atay’a saldırı davası ertelendi

TİP Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay'ın bir grup tarafından saldırıya uğramasına ilişkin açılan davanın duruşması, hakimin izinli olması sebebiyle ertelendi.

Barış Atay’a saldırı davası ertelendi

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Barış Atay’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hedef gösterilmesinin ardından 30 Ağustos 2020'yi 31 Ağustos’a bağlayan gece İstanbul Kadıköy’de saldırıya uğramasına ilişkin açılan davanın 6. Duruşması İstanbul Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İleri Haber’in aktardığına göre, tutuksuz yargılanan 5 sanığın olduğu davanın bugünkü duruşması hakimin izinli olması sebebiyle ertelendi. Bugünkü duruşmada savcılığın esas hakkında mütalaa sunması bekleniyordu.

Bir önceki duruşmada Barış Atay’ın avukatlarının saldırının organize suç örgütü tarafından yapıldığına ilişkin Milli İstihbarat Teşkilatı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne müzekkere yazılması talebi mahkeme tarafından reddedilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol