birgün

5° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 17.11.2020 15:05

Barış Atay hakkında ‘kırmızı fularlı kız’ paylaşımı nedeniyle fezleke düzenlendi

TİP Milletvekili Barış Atay hakkında, ‘kırmızı fularlı kız’ olarak bilinen ve Rakka’da hayatını kaybeden Ayşe Deniz Karacagil ile ilgili paylaşımı nedeniyle fezleke hazırlandı.

Barış Atay hakkında ‘kırmızı fularlı kız’ paylaşımı nedeniyle fezleke düzenlendi

TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Barış Atay hakkında, Suriye’nin Rakka kentinde IŞİD mensuplarıyla girdiği çatışmada hayatını kaybeden Ayşe Deniz Karacagil ile ilgili paylaşımı nedeniyle dokunulmazlık fezleke hazırlandı. Fezleke Meclis Başkanlığı'na geldi.

Barış Atay, fezlekeye söz konusu 30 Mayıs 2017 tarihli tweetinde ‘kırmızı fularlı kız’ olarak da bilinen Karacagil ile ilgili “Yaşadığı dönemin sorunlarına çözüm bulabilmek amacıyla inisiyatif alıp, hayatının akışını değiştiren, gencecik bir devrimci daha” ifadelerini kullanmıştı.

'GEZİ PARKI' DETAYI

İleri'deki habere göre, Atay hakkında hazırlanan fezlekede şu ifadeler yer aldı:

“Barış Atay Mengüllüoğlu'nun sosyal medya paylaşımına konu ettiği ve kamuoyunda 'Kırmızı fularlı kız' olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil'in Suriye'nin Rakka kentinde DAEŞ terör örgütü tarafından gerek ülkemizde, gerekse uluslar arası kamuoyunda PKK/KCK silahlı terör örgütünün Suriye uzantısı olduğu bilinen YPG terör örgütü saflarında savaşmakta iken öldürüldüğü, yine bir dönem ülkemizde yaşanan ve kamuoyunda 'Gezi Parkı Eylemleri' olarak adlandırılan eylemlerde yer aldığı bilinmektedir.”

Barış Atay'ın, yaptığı paylaşım ile 'suç ve suçluyu övdüğü' ve 'örgüt propagandası yaptığı' iddia edildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız