birgün

21° AÇIK

Barış Atay hakkında ‘kırmızı fularlı kız’ paylaşımı nedeniyle fezleke düzenlendi

TİP Milletvekili Barış Atay hakkında, ‘kırmızı fularlı kız’ olarak bilinen ve Rakka’da hayatını kaybeden Ayşe Deniz Karacagil ile ilgili paylaşımı nedeniyle fezleke hazırlandı.

GÜNCEL 17.11.2020 15:05
Barış Atay hakkında ‘kırmızı fularlı kız’ paylaşımı nedeniyle fezleke düzenlendi
Abone Ol google-news

TİP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Barış Atay hakkında, Suriye’nin Rakka kentinde IŞİD mensuplarıyla girdiği çatışmada hayatını kaybeden Ayşe Deniz Karacagil ile ilgili paylaşımı nedeniyle dokunulmazlık fezleke hazırlandı. Fezleke Meclis Başkanlığı'na geldi.

Barış Atay, fezlekeye söz konusu 30 Mayıs 2017 tarihli tweetinde ‘kırmızı fularlı kız’ olarak da bilinen Karacagil ile ilgili “Yaşadığı dönemin sorunlarına çözüm bulabilmek amacıyla inisiyatif alıp, hayatının akışını değiştiren, gencecik bir devrimci daha” ifadelerini kullanmıştı.

'GEZİ PARKI' DETAYI

İleri'deki habere göre, Atay hakkında hazırlanan fezlekede şu ifadeler yer aldı:

“Barış Atay Mengüllüoğlu'nun sosyal medya paylaşımına konu ettiği ve kamuoyunda 'Kırmızı fularlı kız' olarak bilinen Ayşe Deniz Karacagil'in Suriye'nin Rakka kentinde DAEŞ terör örgütü tarafından gerek ülkemizde, gerekse uluslar arası kamuoyunda PKK/KCK silahlı terör örgütünün Suriye uzantısı olduğu bilinen YPG terör örgütü saflarında savaşmakta iken öldürüldüğü, yine bir dönem ülkemizde yaşanan ve kamuoyunda 'Gezi Parkı Eylemleri' olarak adlandırılan eylemlerde yer aldığı bilinmektedir.”

Barış Atay'ın, yaptığı paylaşım ile 'suç ve suçluyu övdüğü' ve 'örgüt propagandası yaptığı' iddia edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol