birgün

22° AÇIK

GÜNCEL 24.03.2016 12:05

Barış İnce'ye Facebook paylaşımlarından soruşturma

Barış İnce'ye Facebook paylaşımlarından soruşturma

BirGün Yayın Danışmanı Barış İnce'ye akrostişli şiir savunmasıyla ilgili kişisel Facebook hesabından yapmış olduğu paylaşım ve yurtdışındaki panele giderken "Ben şimdi yola çıkıyorum ortalık biraz daha çalkalanabilir" RTE" alıntısı gerekçe gösterilerek soruşturma açıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturmada 'Cumhurbaşkanı'na hakaret'in gerekçe gösterildiği İnce'ye, daha önce de 'Akrostişli Savunma' yazdığı için yine aynı mazeretle 21 ay hapis cezası verilmişti.

baris-ince-ye-facebook-paylasimlarindan-sorusturma-123311-1.baris-ince-ye-facebook-paylasimlarindan-sorusturma-123312-1.

Barış İnce’ye 21 ay hapis!

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız