AKP'nin seçimi kazanmasına rağmen içerideki kavgaların sürdüğünü aktaran Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan duyulan rahatsızlığı yazdı. Pehlivan, "Meğer, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un görevden alınmasını isteyen bir grup varmış" ifadelerini kullandı.

Barış Pehlivan: Fahrettin Altun’u istemeyen Saray ekibi varmış
Fotoğraflar: AA

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un görevden alınmasını isteyen bir grubun olduğunu yazdı. 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatı Ömer Faruk Karagüzel'in Twitter'da İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u öven bir mesajın altına "Abartılı. Millet böyle düşünmüyor" yanıtı verdiğini belirten Pehlivan, "Sahi, Erdoğan’ın avukatı neden Fahrettin Altun’a karşı böylesi bir mesaj attı? Sorunun yanıtı için biraz Ankara kulislerini eşelediğimde ilginç iddialar duydum.

Meğer, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un görevden alınmasını isteyen bir grup varmış. Altun’un çok öne çıkmasından rahatsızlarmış" ifadelerini kullandı.

Pehlivan bugün yayımlanan "Yeni bakanların sınavı" başlıklı yazısında, AKP'li başka bir kaynağının Erdoğan'ın Altun'dan memnun olduğunu söylediğini aktardı. Pehlivan, "Görünen o ki AKP seçimi yine kazansa da içerideki kavgalar bitmiş değil" diye yazdı.

Pehlivan'ın yazısının ilgili bölümünde şu ifadeler yer aldı:

" 'Sosyal Mera olarak kullanılan yalanın ve iftiranın bataklığı haline gelen şu mecralara ‘sosyal medya’ kimliği kazandıran Fahrettin Altun... Hakikati hedef alan kim varsa hepsinin karşısında oluşu, bu seçimin zaferine sayısız katkısı, bir vefaya bin duaya değer. Allah razı olsun.'

Elönü, Fahrettin Altun’un bir fotoğrafını da eklemiş mesajına.

İlk bakışta “Ne var bunda” diyebilirsiniz. Oysa, mesele bir yandaş tarafından Altun’un övülmesi değil. Zira, asıl haber o mesajın altına gelen bir yorumda.

Elönü’nün Twitter’daki Fahrettin Altun övgüsünün hemen altında şöyle bir yanıt göze çarpıyor:

“Abartılı. Millet böyle düşünmüyor.”

Kim bunu yazan? Ömer Faruk Karagüzel. Peki, özelliği ne?

Yazayım: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı!

Sahi, Erdoğan’ın avukatı neden Fahrettin Altun’a karşı böylesi bir mesaj attı?

Sorunun yanıtı için biraz Ankara kulislerini eşelediğimde ilginç iddialar duydum.

Meğer, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un görevden alınmasını isteyen bir grup varmış. Altun’un çok öne çıkmasından rahatsızlarmış.

Bir başka AKP’li kaynağım da rahatsız olanları doğruladı ama ekledi: “Erdoğan Altun’dan memnun!”

Hatta, aynı kaynak Fahrettin Altun’un MİT başkanı olan İbrahim Kalın’dan boşalan Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevini dahi üstlenebileceğini iddia etti.

Görünen o ki AKP seçimi yine kazansa da içerideki kavgalar bitmiş değil.