birgün

18° AÇIK

Barış Yarkadaş: CHP’li iki üye Muharrem İnce hakkında ‘ihraç’ istemiyle dilekçe verdi

CHP’li iki üyenin Yalova İl Başkanlığı’na ‘Memleket Hareketi’ başlattığını duyuran Muharrem İnce, kardeşi Hüseyin İnce ve Vefa Salman hakkında disiplin suçu işledikleri gerekçesiyle dilekçe verdikleri ortaya çıktı.

GÜNCEL 02.09.2020 11:11
Barış Yarkadaş: CHP’li iki üye Muharrem İnce hakkında ‘ihraç’ istemiyle dilekçe verdi
Abone Ol google-news

Halk TV’de yayınlanan ‘Şimdiki Zaman Siyaset’ programına katılan eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, CHP'den ayrılarak parti kuracağı iddia edilen ve ‘Memleket Hareketi’ adlı bir oluşum başlatan Muharrem İnce’yle ilgili iddiada bulundu.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; 4 Eylül’de Sivas’tan kalkan otobüse binerek "1000 Günde Memleket Hareketi"ni başlatacak olan Muharrem İnce’yle konuştuğunu belirten Yarkadaş şunları söyledi:

"Hem Muharrem İnce, hem kardeşi Hüseyin İnce hem de Yalova’nın görevden uzaklaştırılan belediye başkanı Vefa Salman hakkında iki CHP’li disiplin suçu işledikleri gerekçesiyle Yalova İl Başkanlığı’na dilekçe vermiş. Muharrem İnce’nin, yaptığı konuşmalardan; kardeşinin, Facebook’a yazdığı yazılardan; Vefa Salman’ın da belediyede devam eden soruşturmadan dolayı parti hukukuna aykırı davrandığı gerekçesiyle ihraçları istendi.

"KILIÇDAROĞLU İSTEMİYOR KANAATİNDEYİM"

Yalova İl Başkanlığı Muharrem İnce’yle ilgili bir disiplin kararı verebilir. Ancak Muharrem İnce eski milletvekili olduğu için bunu partinin en üst yargı organı olan Yüksek Disiplin Kurulu’na götürüp yedi gün içinde itiraz edebilir. Ben bugün CHP kulislerinde nabız yokladım. Ve bu nabızda da Sayın Kılıçdaroğlu’nun Muharrem İnce’nin partiden atılmasına sıcak bakmadığı kanaatine eriştim. Belki Muharrem İnce de kendisiyle ilgili dilekçeyi şimdi duydu. Kardeşi Hüseyin İnce de duymuş olabilir. Vefa Salman da şu an duymuş olabilir.

OTOBÜSTEN CHP'Lİ OLARAK İNMEYEBİLİR

Yalova İl Başkanlığı Disiplin Kurulu bildiğim kadarıyla bu hafta toplanacak. Ama nasıl bir karar verecek? 1000 günde memleketi dolaşacağım diyor ya Muharrem İnce. Muharrem İnce o otobüse bir CHP’li olarak binecek. Ama o otobüsten bir CHP’li olarak inebilecek mi onu bilmiyorum."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun