birgün

6° PARÇALI BULUTLU

Bartın'da kadın cinayeti: Ayrı yaşadığı eşini katletti

Bartın’da Aslan Çelikok isimli erkek, ayrı yaşadığı eşi Vasfiye Çelikok'u, 5 yaşındaki çocuğunun önünde bıçaklayarak öldürdü. Failin Vasfiye Çelikok'u sürekli tehdit ettiği ve öldürmeye çalıştığı öğrenildi.

KADIN 04.12.2022 16:11
Bartın'da kadın cinayeti: Ayrı yaşadığı eşini katletti Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Bartın’da yaşındaki Aslan Çelikok, ayrı yaşadığı ve sürekli tehdit ettiği eşi Vasfiye Çelikok’u bıçaklayarak öldürdü.

Olay, Tuna Mahallesi’nde saat 02.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre Aslan Çelikok, gece saatlerinde 5 yaşındaki çocuğu ile yaşayan Vasfiye Çelikok’un yanına gitti. Vasfiye ve Aslan Çelikok arasında tartışma başladı.

Aslan Çelikok, yanında getirdiği kesici aletle Vasfiye Çelikok’u 5 yaşındaki çocuğunun önünde öldürdü. Komşularının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekibi gönderildi.

Olay yerine gelen sağlık ekibi, Vasfiye Çelikok’un hayatını kaybettiğini tespit etti. Olayın ardından kaçan Aslan Çelikok, Çaydüzü Mahallesi’ndeki ağabeyinin evinde saklanırken polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Çocuk ise koruma altına alındı.

“SÜREKLİ TEHDİT EDİYORDU”

Aslan Çelikok’un eşi Vasfiye Çelikok’u sürekli tehdit ettiğini söyleyen üst komşuları Hatice Kontürk, “Gece saatlerinde ben bağırma seslerini duydum, polisi aradım. Vasfiye eşiyle ayrı yaşıyordu, çalışmıyordu. Adam sürekli buralara gelip eşini rahatsız ediyordu. Onu bir hafta önce öldürecekti, o zaman biz kurtardık. Aralarında sürekli tartışma oluyordu. Sürekli polisler geliyordu. Adam çalışmıyordu, eşi de bundan rahatsızdı, ama adam sürekli eve gelip, ‘Ben artık çalışacağım size sarılacağım’ diyordu. Hatta beni araya koydu ama Vasfiye ile konuştuk, ‘Ben onu asla eve almam benim hayatım tehlikede’ dedi” diye konuştu.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol