birgün

23° AÇIK

Başak Demirtaş'tan Adalet Bakanı'na görüntülü görüşme tepkisi

Selahattin Demirtaş ile telefon görüşmesi yapan Başak Demirtaş sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e tepki gösterdi

GÜNCEL 15.05.2020 15:01
Başak Demirtaş'tan Adalet Bakanı'na görüntülü görüşme tepkisi
Abone Ol google-news

Türkiye'de Covid1-9 tedbirleri kapsamında cezaevlerinde görüş yasağı uygulanmaya devam ediyor. Tutuklu ve hükümlülere, yakınlarıyla görüntülü konuşma imkânı sağlanacağı bildirilmesinin üzerinden iki ay geçmesine rağmen henüz bu konuda bir ilerleme yok.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'la telefonda görüştüğünü belirten Başak Demirtaş, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e "Salgın nedeniyle kaldırılan yüz yüze görüşme hakkımızın yerine, görüntülü görüşme imkanı sağlanacağını söylemiştiniz. İki ay geçti. Ne zaman sağlanacak? Neden bilgi vermiyorsunuz?" diye sordu.

Başak Demirtaş, HDP'nin önceki dönem Eş Genel Başkanı olan ve 4 Kasım 2016 tarihinden beri Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eşi Selahattin Demirtaş ile görüştüğünü yazdı.

Görüntülü görüşme imkanının ne zaman sağlanacağını Bakan Gül'e soran Başak Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

Selahattin ile biraz önce telefonda konuştuk. Tüm dostlara selamı var. Salgın nedeniyle kaldırılan yüz yüze görüşme hakkımızın yerine, görüntülü görüşme imkanı sağlanacağını söylemiştiniz. İki ay geçti. Ne zaman sağlanacak? Neden bilgi vermiyorsunuz? @abdulhamitgul

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol