birgün

2° PARÇALI AZ BULUTLU

Başakşehir’de ‘dayaklı tedavi merkezi’ açan şarlatan kayıplara karıştı

Kendisini ‘şifacı’ olarak tanıtıp bazı hastaların ayaklarının altına sopayla vurarak ‘tedavi etmeye’ çalıştığı öne sürülen 'Mala Ali Kürdistani' olarak bilinen Iraklı Molla Ali Kalak isimli şarlatan, kayıplara karıştı. Öte yandan Başakşehir'de bulunan ve mühürlenen ofisin önündeki kuyruk sona ermedi.

GÜNCEL 04.08.2021 12:06
Başakşehir’de ‘dayaklı tedavi merkezi’ açan şarlatan kayıplara karıştı
Abone Ol google-news

Suudi Arabistan'da tutuklanıp serbest bırakıldıktan sonra Türkiye’ye gelen ve İstanbul Başakşehir’de ‘dayaklı tedavi merkezi’ açan şarlatan kayıplara karıştı.

DHA'nın aktardığı habere göre, kendisini 'şifacı' olarak tanıtan, 12 Şubat 2020 tarihinde Suudi Arabistan'da tutuklanan ve ardından serbest bırakılan Mala Ali Kürdistani, Türkiye'ye geldi.

Kürdistani, Başakşehir'de ofis açtı. Sosyal medya üzerinden yaptığı tanıtım üzerine yüzlerce kişi tedavi olma umuduyla ofise geldi. Ofise otizmli çocuklarını getiren aileler, Mala Ali Kürdistani'nin sözde tedavi yöntemlerini görünce şikayetçi oldu.

basaksehir-de-dayakli-tedavi-merkezi-acan-sarlatan-kayiplara-karisti-906234-1.

Şikayetçilerden biri, sözde tedavi yöntemini cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntülerde Kürdistani'nin asistanının çocuğun ayaklarının altına sopayla vurulduğu görülüyor.

Yapılan baskında ofisteki 3 kişi polis merkezine götürülürken Kürdistani kayıplara karıştı.

MÜHÜRLENEN OFİSİN ÖNÜNDE KUYRUK

Öte yandan mühürlenen ofisin önünde kuyruk sona ermedi. Ofisin bulunduğu sitenin güvenli görevlileri gelenlere durumu iletti. Tedavi umuduyla gelenler tüm açıklamalara rağmen Mala Ali Kürdistani ismiyle bilinen Molla Ali Kalak'ı beklemeye devam etti.

basaksehir-de-dayakli-tedavi-merkezi-acan-sarlatan-kayiplara-karisti-906235-1.
Fotoğraf: Başakşehir'de bulunan ofis mühürlenmişti

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol