birgün

18° AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 23.09.2020 13:02

Başakşehir Şehir Hastanesi, sağlık çalışanlarına 4 aydır ek ödeme yapmıyor

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde yaklaşık dört aydır döner sermayeden kazandıkları ek ödemeleri alamayan sağlık çalışanları, konuya ilişkin görüşme talep etmelerine rağmen hastane yönetiminden herhangi bir karşılık alamadı

Başakşehir Şehir Hastanesi, sağlık çalışanlarına 4 aydır ek ödeme yapmıyor

HABER MERKEZİ

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde bulunan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde sağlık çalışanları döner sermayeden ek ödemelerini yaklaşık dört aydır alamadı.

Mayıs ayında büyük reklamlar yapılarak açılan şehir hastanesinde birçok sağlık emekçisi mağdur edildi. Çok sayıda uzman doktor ve pratisyene ataması yapılan hastanede yeterli bütçe olmadığı gerekçe gösterilerek ek ödemeleri yatırılmadı.

Haziran ayından itibaren tüm çalışanlara döner sermaye yatırılmadığına dikkat hastane çalışanları, “Başhekim ve yardımcılarıyla görüştüğümüzde bize hastanenin şuanda kendisini döndürecek kadar para kazanmadığını söylediler. Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin sürdüğü ve oradan bir bütçe talep edileceği bir kararnameyle çalışanlara dağıtılacağı söylendi. Eylül ayı içerisinde döner sermeyenin dağıtılacağı bildirildi ancak hala böyle bir durum söz konusu değil. Yaşanan mağduriyete ilişkin ‘Başakşehir Şehir Hastanesi’nde döner sermaye rezaleti’ başlığı altında ekşi sözlükte birçok yorum yapıldı” ifadelerini kullandı.

Ayrıca hastane çalışanı başhekimlikten konuya ilişkin görüşme talep ettiklerini ancak hala taleplerine geri dönüş alamadıklarını belirtti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız