birgün

12° AÇIK

SPOR 26.11.2020 14:58

Başakşehir-Trabzonspor maçı Katar'da oynanacak

TFF Süper Kupa finalinde 2019-2020 sezonu şampiyonu Başakşehir ile ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Trabzonspor karşılaşacak. TFF Başkanı Özdemir, maçın Katar'da oynanamasının planlandığını söyledi.

Başakşehir-Trabzonspor maçı Katar'da oynanacak

Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu'nda açıklamalar yapan Nihat Özdemir, "Süper Kupa finalini Katar'da oynatmayı planlıyoruz" dedi.

TFF Süper Kupa finalinde 2019-2020 sezonu şampiyonu ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu karşılaşacak.

2006'dan bugüne kadar düzenlenen TFF Süper Kupa ilk 3 yıl Almanya'da sahiplerini bulmuştu. Maçlar, Frankfurt, Köln ve Duisburg şehirlerinde oynanmıştı.

Sezon başında da Özdemir, maçın Katar'da oynanacağını duyurmuş "Süper Kupa maçını Doha'da oynayacağız. Oradan önemli bir gelir elde ettik. Başakşehir ile Trabzonspor oynayacak. Bu maçın galibi ile Katar'daki Süper Kupa'nın sahibi bir maç yapacak. Türk futbolunu tanıtmak istiyoruz. Bu anlaşmayı da bitirdik." demişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız