birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Başarır: Öğrencilere yurt yok ama Erdoğan'a lüks araba kiralıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın beşi lüks olmak üzere 24 aracın kiralandığını söyleyen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, “Her 10 öğrenciden 9'u şu an sokakta ve öğrencilere yurt yok ama yine de Beyefendi’ye biz lüks araba kiralıyoruz. Evet, aslında 85 milyonu doyurmak çok kolay ama biz, bir kişiyi doyuramıyoruz" ifadelerini kullandı.

SİYASET 07.10.2022 12:59
Başarır: Öğrencilere yurt yok ama Erdoğan'a lüks araba kiralıyoruz
Abone Ol google-news

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın 24 tane araç kiralamasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın 2025 yılına kadar beşi lüks olmak üzere 24 tane araç kiraladığını belirten Başarır, yurt sorununa dikkat çekerek "Her 10 öğrenciden dokuzu şu an sokakta ve öğrencilere yurt yok ama yine de Beyefendi’ye biz lüks araba kiralıyoruz. Evet, aslında 85 milyonu doyurmak çok kolay ama biz, bir kişiyi doyuramıyoruz; yani saray yönetimi ve bürokratlarını" dedi.

Erdoğan'ın 13 tane uçağı olduğunu hatırlatan Başarır şunları söyledi:

“Sadece araç da kiralamıyor, 25 tane de sürücü kiralıyor. Daha çok yakın bir zamanda, Sayıştay raporlarında sarayın bütçesini konuştuk, milyarlarca parayı konuştuk. Zaten binlerce aracı var Beyefendi’nin ve kadrosunun. 13 tane uçağı var, iki tane sarayı var, bir tane yüzen sarayı var.

Bu kiralanacak 24 aracın beş tanesi lüks. Yani devlete yaklaşık kira ve şoför maliyeti milyonlarca lira olacak. Var mı buna gerek? Hani tasarruf nerede? Bu tasarrufu ülkede, 3 bin 500 TL maaş alan amcalar, teyzeler yapacak, değil mi? Ya da açlık sınırı altında yaşayan milyonlarca aile yapacak, değil mi? Asgari ücretli yapacak, değil mi? Yazıklar olsun!"

ANKA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol